S obytným vozem na vánoční trhy do Drážďan

28. listopadu 2019

Nastává čas vánoční, který nabízí spoustu vánočních akcí napříč celou Evropou. Není však potřeba cestovat nikterak daleko. Kousek za našimi hranicemi v hlavním městě Saska, Drážďanech, najdeme nejstarší vánoční veletrh v Německu Striezelmarkt. Drážďany ale nabízí více než jen nejstarší německý vánoční trh. Současně s tímto trhem můžete navštívit i Tradiční vánoční trh u kostela Frauenkirche či 8 dalších menších. Díky rozlehlosti trhů se přímo nabízí si tuto atmosféru vychutnat a na to vám jeden den stačit nebude. Pokud jste ještě nezazimovali své miláčky na čtyřech kolech, využijte několika Stellplatzů téměř v centru města a vyražte nasávat vánoční atmosféru v německém stylu. Dáme vám pár rad na cestu.

585. Vánoční trh Štrýclmarkt 

Zahájení trhu 27. 11. a ukončení trhu 24. 12. 2019 na náměstí Altmarkt v Drážďanech
Nejstaršímu německému vánočnímu trhu, drážďanskému Štrýclmarktu (německy Striezelmarkt), je letos 585 let. Jednu z hlavních atrakcí a oblíbený fotomotiv vánočního trhu představuje 14,61 m vysoká krušnohorská stupňová pyramida. Štrýcl (německy Striezel), adventní pečivo a předchůdce dnešní drážďanské štoly »Dresdner Christstollen«, dal trhu jeho jméno již v pozdním středověku. Právě drážďanskou štolu budou obyvatelé Drážďan i hosté z celého světa oslavovat při tzv. Štolové slavnosti »Stollenfest«. Její 26. ročník se koná v sobotu o druhém adventním víkendu (7. prosince 2019). Slavnostně vyzdobené koňské spřežení, doprovázené průvodem s více jak 500 aktéry táhne vůz s několikatunovou obří štolou od Rezidenčního zámku historickým centrem až k pódiu na vánočním trhu Štrýclmarkt na náměstí Altmarkt. Tam bude gigantické pečivo nakrojeno 1,6 metrů dlouhým a 12 kilogramů vážícím štolovým nožem, rozporcováno a rozprodáno návštěvníkům slavnosti.
Více informací k programu naleznete zde, k dispozici je i Vánoční brožura zde

Místa k přenocování 

Nedaleko centra Drážďan najdeme hned 3 oficiální místa k přenocování - tzv. Stellplatzy. Doporučuji si předem zjistiti informace na jejich webových stránkách.

1) RV park - Sachsenplatz Dresden

https://wohnmobilstellplatz-dresden.de/

Johannstadt Käthe-Kollwitz-Ufer

01067 Dresden

- nelze dopředu rezervovat místo
- cena 12 Eur/24 hod, 5 Eur elektřina

 


2) Stellplatz Wiesentorstraße

https://apps.dresden.de/ords/f?p=1110:2:0::NO::P2_P_ID:417

+49 351 4967705

Wiesentorstraße, 01097 Dresden
Einfahrt von Große Meißner Straße

- 120 parkovacích míst
- možnost rezervace
- cena 15 Eur/24 hod


3) Wohnmobilstellplatz - Am Blüherpark - Dresden

https://www.wohnmobil-dresden.de/

tel. (0351) 4859900

Wohnmobilstellplatz am Blüherpark
Zinzendorfstr. 1
01069 Dresden

- nelze dopředu rezervovat místo
- cena 15 Eur/24 hod, 1,5 Eur/ za jednotlivou službu (elektřina, voda, špinavá voda)
- možnost hotelových služeb cca 2 minuty chůze


Šťastnou cestu!

Vaše TOP DOVČA

 

Autor: Zdeněk Kompert - ahoj@topdovca.cz

facebook